Hakkımızda Güral bir sanattır

Porselenden fazlası

Zanaat, sanat, kalite ve başarının buluştuğu eşsiz marka: Güral Porselen 1989’dan beri kusursuz porselen üretmeye odaklanmışken, aklımızda hep daha iyiye ulaşmak konusunda sorular vardı. Bu soruların yanıtlarını bulduğumuz her anda başarıyla ödüllendirildik. Ülkemizin ve dünyanın en saygın porselen markalarından biri haline geldik. Ülkemiz topraklarının asırları aşan zanaat kültürü ve estetik mirasını yeni nesillere taşımak adına yeni bir porselen kültürü yarattık. Bu kültür, ilk günden beri hem ülkemize hem de çalışanlarımıza değer katıyor.Porselen kültürüne katkı yapabilmek adına, her geçen gün üretim tesislerimizde yeni Ar-Ge çalışmaları yapıyoruz.

Zanaat ve sanatı bir araya getirdiğimiz, geçmişin ruhuna yaptığımız gelecek seçeneklerinı, modern üretim teknikleriyle ve geleneksel el üretimi yöntemleriyle büyük bir özen içerisinde hazırlıyoruz. Bizim için porselen; anlatıldıkça var olan, ürettikçe büyüyen ve herkese yayılan bitmeyen bir başarı hikayesi gibidir.

Kusursuzun tanımı

Güral Porselen geleneksel zanaat bilgisini ve estetik anlayışını çağdaş üretim teknikleriyle birleştirerek 1989'dan beri kusursuz porselenler üretmektedir. Bu nitelikli üretimi, yurt içinin yanı sıra 60 ayrı ülkeye 75.000 m2’si kapalı, toplamda 275.000 m2’lik bir alan üzerinde yapılmaktadır. Kusursuz porseleninin kalitesi, TSE ve ISO 9001 Kalite Güvence Standartı ile tescillenmiştir. Köklü kurum kültürü ve modern üretim tekniklerini aynı anda kullanarak sektörde özel bir yer edinmiştir. Özel formlar için robotik çözümler geliştiren Güral Porselen, bu üretim tekniğiyle hem kalitede, hem de üretim kapasitesinde önemli artışlar kaydetmiştir.

Ar-Ge çalışmalarının yanı sıra çevreye hassiyeti yüksek bir marka olan Güral Porselen, üretim tesislerindeki fırınların birçoğunda ısı geri dönüşümü sağlamaktadır. Tesiste çevreye salınması engellenen ısı, tekrar fabrikada kullanılabilecek uygun bölümlere nakledilerek enerji tasarrufu ve karbonmonoksit salınımında iyileştirme sağlanmıştır.